Kwestia dbania o odzież i meble skórzane

renomowane preparaty do skór.Naprawa uszkodzeń skóryZarysowania i ślady użytkowania na skórzanej tapicerce, czy kanapie to norma, jednak nie każdy wie, że można takie uszkodzenia naprawić. Może jednak najpierw zastanów

Kwestia dbania o odzież i meble skórzane Skórzana odzież możne sprawić sporo problemów z pielęgnacją i czyszczeniem. Na szczęście mamy możliwość skorzystać z pomocy profesjonalistów: , albo kupić renomowane preparaty do skór.

Naprawa uszkodzeń skóry

Zarysowania i ślady użytkowania na skórzanej tapicerce, czy kanapie to norma, jednak nie każdy wie, że można takie uszkodzenia naprawić. Może jednak najpierw zastanówmy się jak mogą powstawać te uszkodzenia. W przypadku mebli czy tapicerki sprawa jest prosta. Wystarczy jakiś ostry element naszej odzieży, np. ćwieki, paski czy guziki, które rysują powierzchnię naszej skórzanej tapicerki. Kolejną sprawą są zwierzęta domowe: pies, kot, gryzonie itp. Tutaj sprawa jest oczywista, ponieważ zwierzę nie będzie się specjalnie przejmowało ile kosztowała nasza kanapa.

Wracając do naprawy tych uszkodzeń. Jest sporo firm zajmujących się takimi naprawami, jednak nie wszystkie korzystają z metod bezpiecznych dla naszych mebli. Dlatego warto zapytać najpierw jakich środków dana firma używa i poszukać opinii na ich temat. Możemy też próbować sami naprawić, jednak efekty mogą być mierne.


Otarcia i zniszczenia na tapicerce

Skórzana tapicerka w samochodach to świetne i eleganckie rozwiązanie, uwielbiane przez wielu miłośników motoryzacji. Siedzenia w aucie narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia oraz uszkodzenia, więc ich posiadacze razem z autem kupili pewnie garść kosmetyków na tą tapicerkę właśnie.

Regularna pielęgnacja pozwoli uniknąć wydatków związanych z renowacją skóry w naszym aucie, jednak jeżeli wozimy w tym aucie zwierzęta to pewnie nie unikniemy napraw. Dlatego warto chronić tapicerkę, gdy przewozimy coś co może ją uszkodzić.


Definicja zamszu. Wikipedia

Zamsz (z niem. Sämisch) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona.

Skóra może pochodzić m.in. z takich zwierząt jak: sarny, łosie, jelenie, owce, renifery lub kozy. Garbowanie zamszu odbywa się metodą tłuszczową. Najczęściej stosuje się go do wyrobu rękawiczek, bandaży, ścierek do szkła optycznego, obuwia lub wierzchniej odzieży.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamsz