Nawadnianie ogrodów z nowymi okazami

podjadały róże czy inne kwiaty. Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody. Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki. W przydomowych ogro

Nawadnianie ogrodów z nowymi okazami systemy nawadniania

Ogrodowe problemy

Każdy domowy ogrodnik na pewno zmaga się z różnymi problemami w swoim ogrodowym królestwie. Dla niektórych wręcz zniewagą jest, aby jakieś mszyce czy inne szkodniki podjadały róże czy inne kwiaty. Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody. Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki. W przydomowych ogrodach raczej te naturalne metody zwalczania wydają się być bardziej wskazane, bo przecież chcemy później ciszyć się zapachem natury, a nie kolejnych chemikaliów i środków owadobójczych- no ale co kto lubi.


Każdy ogród to ma!

Drzewa i krzewy ozdobne to bezkompromisowo podstawa jakiegokolwiek ogrodu. W każdym fragmencie przydomowej zieleni znajdziemy choć jedno drzewko czy też krzew. Rodzajów takich roślin jest mnóstwo, niektóre są tak do siebie podobne, że tylko wprawne oko może dostrzec różnicę. Tuje, cyprysy i inne drzewka doskonale nadają się do każdego rodzaju ogrodu- nie ważne w jakim stylu. Można je przycinać w dowolny niemal kształt, na wzór ogrodów brytyjskich czy francuskich. To na prawdę uniwersalne rośliny i być może same w sobie nie wyglądają oszałamiająco, to dobrze wkomponowane w resztę zieleni na pewno dadzą dobry efekt. Puszczone 'luzem' czy przycinane- wszystko zależy tylko od fantazji właściciela ogrodu.


Drzewka bonsai, znane i lubiane

Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł, Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. Pierwszy wiersz mówiący o bonsai pochodzi z połowy XIV w., jednak najwcześniejsze rysunki pochodzą ze skryptów z 1309 roku.

W przeszłości sztuką tą zajmowali się ludzie wysoko urodzeni ? arystokraci, osoby duchowne. Od XVII w. zajęli się nią zwykli ludzie.

Uzyskanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji, niekiedy kilku pokoleń ogrodników. Do uprawy wybiera się gatunki drzew i krzewów o zdrewniałych pędach. Najbardziej cenione są bonsai z drzew długowiecznych, jak dęby, sosny, cisy, świerki, jałowce. Najmniej natomiast ceni się krótko żyjące gatunki roślin, jak np. topola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonsai