Po pierwsze - zdrowie

e a także między innymi koszt leczenia poniesiony ze strony pacjenta. Pomimo, że opieka publiczna jest ogólnodostępna bardzo wiele osób decyduje się na zrezygnowanie z państwowego dofinansowania w tym zakresie wybierając

Po pierwsze - zdrowie

Gdzie szukać specjalisty?

Jak wiadomo, od umiejętności i wiedzy lekarza zależy niejednokrotnie nie tylko czas powrotu pacjenta do zdrowia, ale także jego samopoczucie a także między innymi koszt leczenia poniesiony ze strony pacjenta. Pomimo, że opieka publiczna jest ogólnodostępna bardzo wiele osób decyduje się na zrezygnowanie z państwowego dofinansowania w tym zakresie wybierając prywatne placówki specjalistyczne. Bardzo często w tego typu miejscach możemy udać się na wizytę do takiego specjalisty, który w publicznym ośrodku przyjmuje niezwykle rzadko. Co więcej, w związku z finansowaniem przez pacjentów często stan i aparatura dostępna w placówce prywatnej również jest w o wiele lepszym stanie, co także decyduje o wyborze takiego leczenia przez pacjentów.


Jak zaoszczędzić korzystając z prywatnej opieki medycznej?

Niewątpliwie w ostatnich latach wielką popularnością cieszą się tak zwane pakiety zdrowotne, które dzięki opłacie z góry umożliwiają wykonywanie nieraz bardzo wielu skomplikowanych badań za mniejszą cenę. W taki pakiet zdrowotny można zainwestować indywidualnie lub na przykład całą rodziną. Co prawda, dla wielu osób jednorazowy wydatek na prywatną opiekę medyczną wydaje się o wiele większym nadszarpnięciem dla domowego budżetu niż jednorazowe wizyty, jednak trzeba przyznać, że stawki za prywatne wizyty są dość wysokie i zakup takiego pakietu zdrowotnego jest naprawdę opłacalną inwestycją, jeśli planujemy często odwiedzać lekarzy w najbliższym czasie, co wiąże się na przykład z odbywanymi przez nas chorobami lub podejrzeniem o bardziej skomplikowane schorzenie.


Czym siÄ™ zajmuje ortopeda?

Ortopedia (gr. orthos ? prosty, prawidłowy1 oraz paideía ? wychowanie, wykształcenie2) ? dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń3. W Polsce specjalizacja lekarska z ortopedii i traumatologii może być rozpoczęta po odbyciu podyplomowego stażu lekarskiego.

W Polsce do rozwoju nowoczesnej ortopedii przyczynili się m.in. Ireneusz Wierzejewski, Adam Gruca, Wiktor Dega, Adolf Wojciechowski ? autorzy licznych prac naukowych i twórcy nowych metod operacyjnych. Pierwsza klinika ortopedyczna powstała 1923 w Poznaniu, zaś Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne założono 1928 w Poznaniu4.
W Stanach Zjednoczonych ortopedzi stanowią 3-4% lekarzy. Najczęstszymi procedurami są tam artroskopia (wziernikowanie) kolana z meniscektomią (wycięciem łąkotki), artroskopia barku, odbarczenie kanału nadgarstka.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortopedia