Wracamy do pełni sił

Dzieje się tak dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednocześnie istnieje

Wracamy do pełni sił

Korzystanie ze sprzętów rehabilitacyjnych w przychodniach

Korzystanie z przychodni rehabilitacyjnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających stałej rehabilitacji. Dzieje się tak dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jednocześnie istnieje możliwość dodatkowego wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego przez osoby, którym nie wystarczają podstawowe zabiegi rehabilitacyjne i muszą one pomagać sobie w dodatkowy sposób. Dlatego wydaje się, że przychodnie rehabilitacyjne będą bardzo często odwiedzane także w najbliższych latach z powodu tego, że wiele osób choruje, a jednocześnie wzrasta świadomość pacjentów odnośnie dostępnych metod leczenia.


Polski model rehabilitacji. Cytat z Wikipedii

Polska szkoła rehabilitacji zaproponowała tzw. model rehabilitacji (jego twórcami są m.in. Marian Weiss i Aleksander Hulek), na który składa się:

Powszechność ? każdy ma prawo do rehabilitacji, niezależnie od rozpoznania, wieku i rokowania.
Wczesność (zapoczątkowania) ? powinna być rozpoczęta jak najwcześniej.
Kompleksowość ? działanie prowadzone przez zespół specjalistów kierowane na wszystkie sfery pacjenta (fizyczne, psychiczne, duchowe, zachowania społeczne itd.) przy użyciu wielu terapii i technik.
Ciągłość ? rehabilitacja jest procesem ciągłym, rozpoczęty proces rehabilitacji jest kontynuowany do zakończenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Z Wikipedii o ortezie

Orteza (od ortopedyczna proteza) ? aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępujący opatrunek gipsowy. Jego głównym zadaniem jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne).Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne i korekcyjne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza